Jeśli podejrzewa się zdradę partnera chce się mieć uzyskać pewność czy partner jest wierny. Zdradę mogą wskazywać pewne zachowania wykazywane przez partnera. Oczywiście określone zachowanie partnera nie musi być potwierdzeniem zdrady, ale może być wskazówką zdrady.

Jakie mogą być symptomy zdrady?

Wskazówką, że partner może się dopuszczać zdrady bywa nagła i niewytłumaczalna zmiana zachowania. Na zdradę mogą wskazywać takie zachowania jak:
– przesadna dbałość o siebie,
– ukrywanie telefonu komórkowego czy zmiany haseł w urządzeniach elektronicznych,
– unikanie fizycznej bliskości,
– spędzanie coraz większej ilości czasu poza domem,
– zbytnia drażliwość, nerwowość,
– konflikty i kłótnie,
– niespodziewane wydatki.

Oczywiście takie oznaki zdrady, gdy występują łącznie są poważnym sygnałem, że partner może dopuszczać się zdrad. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy zachowania partnera zmieniły się nagle, czyli gdy wcześniej jego zachowania były inne.

Jak dowiedzieć się o zdradzie?

Oczywiście nawet wskazówki mogące sugerować zdradę ze strony partnera nie oznaczają jednoznacznie, że partner dopuszcza się zdrady. Zmiana zachowań może, bowiem wynikać z zupełnie choćby z różnych, życiowych problemów. Z tego powodu bardzo ważna jest szczera rozmowa, która często pozwala dowiedzieć się z czego wynika zmiana zachowania partnera.

Nie w każdym związku można pozwolić sobie na szczerą rozmowę. W takim przypadku warto zwiększyć czujność i przyglądać się bardziej dokładnie zachowaniu partnera. Pozwala to znacznie lepiej ocenić z czego mogą wynikać określone reakcje partnera.

Jakie są inne sposoby na odkrycie zdrady?

Jeśli chce się odkryć zdradę partnera można również spróbować porozmawiać ze wspólnymi znajomymi czy przyjaciółmi partnera. Oczywiście jest to możliwe, gdy ma się dobry kontakt z takimi osobami. Innym rozwiązaniem jest rozmowa z rodzicami partnera, którzy mogą mieć wiedzę o tym z czego wynikają dziwne zachowania partnera.

Ostatecznym rozwiązaniem może być zdecydowanie się na zatrudnienie detektywa. Jest to rozwiązanie, które warto brać pod uwagę, gdy ma się silne przekonanie o tym, że partnera może dopuszczać się zdrady, a jednocześnie nie ma się możliwości potwierdzenia takiego faktu. Wówczas detektyw może wykluczyć lub potwierdzić, że partner dopuszczał się, czy dopuszcza się zdrady. Obecnie można korzystać z coraz większej liczby agencji detektywistycznych, które specjalizują się w świadczeniu usług między innymi związanych z wykrywaniem zdrad. Takie agencje detektywistyczne są w stanie profesjonalnie przeprowadzić cały proces poszukiwania dowodów zdrady.