Wybierając przeglądarki internetowe warto jest ustalić, co jest najważniejsze przy korzystaniu z takich programów. Warto jest określić główne powody, dla których zamierza się wykorzystywać przeglądarkę internetową, co pozwala znacznie lepiej określić jakie cechy powinna posiadać wybierana przeglądarka.

Wygoda użytkowania

Jeśli przeglądarkę internetową zamierza się używać przede wszystkim do przeglądania Internetu w standardowy sposób, wówczas wystarczające będą najbardziej popularne przeglądarki. Warto decydować się na takie, które nie będą nadmiernie obciążać komputera, co jest ważne, gdy nie posiada się bardzo zaawansowanego sprzętu. Natomiast posiadając najnowszy system operacyjny czy też mocny sprzęt komputerowy można postawić na takie przeglądarki jak Google Chrome czy Microsoft Edge.

Duże znaczenie przy korzystaniu z przeglądarek ma wygoda użytkowania. W tym względzie dla wielu osób lepszym rozwiązaniem będą programy do przeglądania Internetu, które posiadają duże możliwości indywidualnego wyboru funkcjonalności. Do takich programów można zaliczyć między innymi Mozilla Firefox, która pozwala na korzystanie z wielu dodatków, które można indywidualnie dopasować do potrzeb użytkownika.

Jakie są popularne przeglądarki?

Do najbardziej popularnych przeglądarek według udziału w rynku zaliczają się Chrome, Firefox oraz Safari. Oczywiście Chrome jest zdecydowanym liderem rynku, gdyż posiada około dwie trzecie udziału w rynku. Safari jest drugą najpopularniejszą przeglądarką. Inne przeglądarki mają poniżej dziesięć procent udziału w rynku. Trzecie miejsce zajmuje Firefox.

Wpływ na to, dlaczego przeglądarki są popularne mają różne czynniki. Patrząc popularne przeglądarki internetowe można stwierdzić, że dla użytkowników znaczenie ma:
– wygoda użytkowania,
– dostępność,
– nowoczesność,
– innowacyjność,
– bezpieczeństwo.

Za co cenione są przeglądarki?

Przeglądarka Google zdecydowanie góruje w kontekście dostępności oraz możliwości korzystania w nowoczesny sposób ze stron internetowych. Natomiast Safari to przeglądarka ceniona za innowacyjność oraz duża wydajność, która przekłada się na szybkość działania. Firefox daje duże możliwości indywidualizacji funkcjonalności, dodatków. Dodatkowo jest to przeglądarka nastawiona oferowanie dużego bezpieczeństwa użytkownikom.

Oczywiście zawsze można zdecydować się na używanie zarówno głównej przeglądarki internetowej oraz dodatkowych przeglądarek, co pozwala używać każdą z przeglądarek w innym celu. Pozwala to decydować się na takie przeglądarki, które znacznie lepiej sprawdzają się w konkretnych sferach.