Koszty wybudowania choćby budynków magazynowych może być bardzo wysoki. Jednak obecnie można korzystać z innych rozwiązań, które pozwalają znacznie taniej stworzyć miejsca do przechowywania produktów, maszyn czy pojazdów. W tym względzie hala namiotowa jako alternatywa dla budowy może być mniej kosztownym rozwiązaniem dla wielu firm.

Różne typy hal namiotowych

Gdy chce się wybudować halę namiotową można decydować się na bardzo różne typy. Stworzyć można tańsze w budowie hale otwarte. Jednak, gdy chce się właściwie zabezpieczyć towary czy maszyny niezbędne jest decydowanie się na hale zamknięte.
Wybierając hale namiotowe można postawić na różne rodzaje materiałów, z których mogą być wykonane. Gdy hale mają być trwałe i użyteczne niezbędne jest zdecydowanie się na:
– konstrukcje aluminiowe,
– konstrukcje stalowe.

Hale namiotowe z aluminium

Wykonane z aluminium obiekty najczęściej spełniają funkcję tymczasowego obiektu. Na takie hale można decydować się, gdy wiadomo, że niezbędna będzie zmiana lokalizacji konstrukcji. Bardzo często wykonywana z aluminium hale używane są w budownictwie, gdzie niezbędne jest posiadanie sezonowych konstrukcji. Jednak również przy wykorzystywaniu hal do realizowania targów, imprez.
Konstrukcja hal z aluminium jest realizowana z wysokiej jakości profili aluminiowych. Przekłada się to na odporność takich hal na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Takie typy hal cechują się również optymalną wytrzymałością. Dodatkowym ich atutem jest to, że mogą być budowane bez konieczności wykonywania fundamentów. W ten sposób hala może być postawiona na każdym utwardzonym oraz wypoziomowanym podłożu.

Hale wykonane ze stali

Jeśli chce się korzystać z hal namiotowych w formie całorocznych budynków wówczas niezbędne jest decydowanie się na konstrukcje wykonane ze stali. Przy takich konstrukcjach wykorzystywana jest stal, która jest zabezpieczana przed korozją z wykorzystaniem takich procesów jak malowania specjalnymi preparatami lub cynkowanie ogniowe.
Konstrukcja stalowe są dużo bardziej wytrzymałe od konstrukcji realizowanych z aluminium. Odpowiednio zaprojektowane hale stalowe mogą zastępować stałe hale murowane. W takich halach mogą być wykorzystywane podgrzewane dachy. W ten sposób można zapewnić w hali odpowiednie warunki termiczne. Użytkowanie takiej hali namiotowej będzie znacznie bardziej komfortowe. Takie hale mogą być z powodzeniem wykorzystywane nawet w okresie zimowym i przy niskich temperaturach występujących na zewnątrz hali namiotowej.